کارگران بازداشت‌شده مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه باید فوراً آزاد شوند

در پی اعتراض به‌حق کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه به به تعویق افتادن دستمزد و دیگر مطالبات خود، در روزهای دوم و سوم مردادماه، دستگاه پلیسی- امنیتی رژیم استبدادی و سرکوبگر حاکم بر ایران، اقدام به بازداشت لااقل ٢٠ تن از کارگران این شرکت نموده است.

بر طبق اطلاعیه چهارم مردادماه سندیکای کارگران نیشکر هفت‌تپه، “در سوم مردادماه، مأموران امنیتی و انتظامی شبانه حدود ۱۵ نفر از کارگران را دستگیر کردند. تا ساعت مخابره این خبر از افراد بازداشتی شب گذشته اطلاعی در دست نیست و خانواده‌ای بازداشتی همچنان سرگردان به دنبال فرزندان و همسران خود هستند.

در ادامه بازداشت‌های دیروز امروز نیز تعداد پنج کارگر دیگر با هماهنگی حراست شرکت و مدیر شرکت آقای افشار توسط نیروهای اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی بازداشت و به مکان‌های نامعلوم منتقل‌ شده‌اند.”

کارگران می‌گویند دستمزد و مطالبات معوقه ما را بدهید، خانواده‌های ما در فقر و گرسنگی به سر می‌برند، اما  دستگاه پلیسی – امنیتی رژیم پاسدار نظام سرمایه‌داری، به سرکوب و بازداشت کارگران، متوسل می‌شود. در هیچ کشوری از جهان نمی‌توان نمونه این بی حقوقی و استبداد را یافت که از یک‌طرف دستمزد و مزایای کارگران را ماه‌ها پرداخت نکنند و در همان حال، اعتراض کارگران را نیز با سرکوب و بازداشت، پاسخ دهند.

سازمان فدائیان (اقلیت) سرکوب و بازداشت کارگران مجتمع کشت و صنعت نیشکر هفت‌تپه را شدیداً محکوم می‌کند و خواهان آزادی فوری و بی‌قید و شرط کارگران بازداشت‌ شده و تحقق فوری مطالبات عموم کارگران این مجتمع است.

سازمان فدائیان (اقلیت) از فعالین سازمان می‌خواهد که از طریق تشکل‌های کارگری کشورهای جهان و استفاده از تمام امکانات دمکراتیک و تبلیغی رژیم را برای آزادی فوری کارگران بازداشت ‌شده، زیر فشار قرار دهند.

سرنگون باد رژیم جمهوری اسلامی – برقرار باد حکومت شورایی

زنده ‌باد آزادی – زنده ‌باد سوسیالیسم

نابود باد نظام سرمایه‌داری

سازمان فدائیان (اقلیت)

۴ مردادماه ۱۳۹۶

کار- نان- آزادی- حکومت شورایی

متن کامل در فرمت پی دی اف

POST A COMMENT.