اخباری از اعدام‌ها

دست کم ۸ زندانی در رجایی شهر کرج اعدام شدند

دستکم هشت زندانی با اتهام “قتل” در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند، گفتنی است روز گذشته نیز دو زندانی در زندان مرکزی تبریز و یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز با اتهاماتی مشابه اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز ۲۸ فروردین ماه ۱۳۹۶، دست کم ۱۴ زندانی جهت اجرای حکم اعدام با اتهام “قتل” به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند که سحرگاه روز ۳۰ فرودین ماه ۱۳۹۶، حکم اعدام دستکم هشت تن از این زندانیان اجرا گردید.

دو تن از زندانیان منتقل شده از جمله زندانیانی بودند که دارای چند اتهام و محکومیت بوده و ایام حبس خود را در زندان قزلحصار کرج سپری می کردند و جهت اجرای حکم به زندان رجایی شهر منتقل شده بودند.

از گروه پرشمار منتقل شده به سلول، زندانی به نام “مهدی بهلولی” که به گفته سازمان عفو بین الملل از جمله محکومانی بود که در زمان ارتکاب جرم کمتر از ۱۸۸ سال سن داشت در زمره اولین نفراتی بود که با موافقت اولیای دم حکم اعدام او به تعویق افتاد و به بند عمومی بازگشت.

محسن بابایی (متهم به قتل)، سیامک شفیعی (متهم به قتل)، فرزاد قهرمان (متهم به قتل)، وحید سیلانی (متهم به قتل)، سیروس مرادی (متهم به قتل)، هاشم سنایی (سرقت مسلحانه و قتل)، سید داوود (صرفا نام کوچک احراز شده، هم پرونده ای هاشم سنایی، متهم به سرقت مسلحانه و مشارکت در قتل) و یک زندانی دیگر با هویت نامعلوم زندانیانی بودند که سحرگاه امروز در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

علاوه بر مهدی بهلولی، حسن صحرانورد، داود حق جو و سه زندانی دیگر نیز که هویت آنان تا زمان تنظیم این گزارش احراز نشده است به دلایلی از جمله گرفتن مهلت از اولیای دم به بندهای خود بازگشتند، دو زندانی منتقل شده از زندان قزلحصار از جمله این زندانیان بودند.

لازم به یادآوری است بنا برگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

یک زندانی در زندان بروجرد اعدام شد

سحرگاه امروز یک زندانی با اتهام “قتل” در زندان بروجرد اعدام شد، اجرای این حکم به تنش های طایفه ای و خشونت در روستای محل سکونت وی منجر شد. طی روزهای گذشته یک زندانی در بندرعباس، دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج اعدام شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سحرگاه امروز پنج شنبه ۳۱ فروردین ماه ۱۳۹۶، “محمود ترابی” با اتهام “قتل” در زندان بروجرد اعدام شد.

هرانا روز گذشته خبر انتقال به انفرادی این زندانی را جهت اجرای حکم گزارش کرده بود.

آقای ترابی از ۸ سال پبش در زندان به سر می برد و به اعدام محکوم شده بود.

منبع نزدیک به خانواده ترابی به گزارشگر هرانا گفت: “پس از اجرای حکم اعدام  محمود در روستای کفشگران بروجرد نزاع طایفه ای گزارش شده است که تلفاتی نیز بر جای گذاشته است”.

طی روزهای گذشته یک زندانی در زندان بندرعباس، دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام “قتل” اعدام شدند.

لازم به یادآوری است بنا برگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

مرکز آمار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران هم در گزارش سالانه خود اعلام کرده بود بیش از ۶٠ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمیشوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می خوانند.

اعدام یک زندانی در بندرعباس

یک زندانی با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” یکشنبه گذشته در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد. در روزهای اخیر دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام “قتل” اعدام شدند. هم اکنون یک زندانی نیز در زندان بروجرد جهت اجرای حکم اعدام در سلول انفرادی به سر می برد.

به گزارش سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز یک‌شنبه ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۶،  یک زندانی که با اتهامات مربوط به “مواد مخدر” به اعدام محکوم شده بود در زندان مرکزی بندرعباس اعدام شد.

هویت این زندانی “محمد ساجدین” ۳۷ ساله و اهل کوهبان کرمان اعلام شده است.

“محمد ساجدین” از ۳ سال و ۱۰ ماه پیش در زندانی مرکزی بندرعباس بسر می‌برد و دی ماه سال ۱۳۹۳ از سوی دادگاه انقلاب بندرعباس به اعدام محکوم شده بود.

طی دو روز گذشته دو زندانی در زندان مرکزی تبریز، یک زندانی در زندان عادل آباد شیراز و دست کم ۸ زندانی در زندان رجایی شهر کرج به اتهام “قتل” اعدام شدند.

همچنین روز چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶، “محمود ترابی” با اتهام “قتل” جهت اجرای حکم اعدام به سلول‌ انفرادیزندان بروجرد منتقل شد.

لازم به یادآوری است بنا برگزارش سالانه سازمان عفو بین الملل ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

POST A COMMENT.