ضرب و شتم و شکستن دندانهای یک زندانی در زاهدان؛ قطع جیره غذایی برای منصرف کردن او از شکایت

روز سه شنبه، یک زندانی ۲۰ ساله در بند ۱ زندان مرکزی زاهدان در پی ضرب و شتم توسط مسئولین بند، دچار شکستی و آسیب در ناحیه دندان و صورت شد. این زندانی پس از اینکه خواستار حل مشکل کارت تلفن اش شد مورد ضرب و شتم قرار گرفت. مسئولان زندان پس از اعلام شکایت این زندانی از ضاربین جیره غذایی او را قطع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷، یک زندانی ۲۰ ساله محبوس در بند ۱ زندان مرکزی زاهدان در پی ضرب و شتم توسط مسئولین، دچار شکستی دندان جلویی و آسیب دیدگی صورت شد.

هویت این زندانی توسط هرانا “فیض الله خروط” از بند ۱ زندان مرکزی زاهدان احراز شده است.

این زندانی به مدت یک سال است که به اتهام “سرقت” به صورت بلاتکلیف در بند ۱ زندان مرکزی زاهدان نگهداری می شود.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای خروط با اعلام این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “مدتی پیش کارت تلفن هوشمند فیض الله که تنها راه ارتباطی وی با خانواده اش است، دچار شکستگی شد و ارتباط وی که به مدت یک سال در بلاتکلیفی به سر می برد، با بیرون از زندان قطع شد، از این رو جهت پیگیری و تهیه کارت تلفن هوشمند، خواستار ملاقات با مدیریت زندان شد که درخواست وی رد شد”.

این منبع ادامه داد: “بی توجهی مسئولین و بلاتکلیفی یک ساله فیض الله منجر به جدال لفظی وی با مسئول بند شد. پس از آن ماموران زندان مراجعه کردند و وی را به اتاق افسر نگهبانی انتقال و مورد ضرب و شتم شدید قرار دادند”.

این منبع درباره ی ضرب و شتم این زندانی گفت: “ضرب و شتم وی به حدی است که او دچار شکستگی دندان جلویی و ورم در ناحیه ی چشم ها، بینی و دهان شده است”.

منبع گفت: ” امروز، فیض الله خروط به حفاظت اطلاعات زندان مراجعه کرد و شکایت خود را علیه مسئول بند ۱ زندان، آقای علیزاده و مامورانی که وی را مورد ضرب و شتم قرار دادند، اعلام کرد. پس از مطلع شدن آقای علیزاده از شکایت این زندانی، جیره ی غذایی وی قطع شد.”

این منبع اعلام کرد: “مسئول بند ۱ زندان زاهدان، آقای علیزاده به مشکلات زندانیان رسیدگی نمی کند و اکثر زندانیان نیز از این مسئله شاکی هستند”.

لازم به اشاره است که در همان روز یک زندانی به نام “مهدی کوهکن (کوه کن)” پس از انتقال به بند قرنطینه زندان مرکزی زاهدان با حلق‌آویز کردن خود اقدام به خودکشی کرد و جان خود را از دست داد.

POST A COMMENT.