ادامه اعتصاب کارگران راه‌آهن، چهارمین روز اعتصاب کارگران راه‌آهن ناحیه لرستان

اعتصاب کارگران و کارکنان راه‌آهن ادامه دارد. کارگران و کارکنان راه‌آهن ناحیه لرستان که سه ماه است حقوق نگرفته‌اند چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت برای چهارمین روز متوالی اعتصاب کردند.

بیش از ۶ هزار تن کارگران پیمانی راه‌آهن سراسری که تحت پوشش شرکت تراورس قرار دارند، به عدم امنیت شغلی و تعویق دستمزد و بیمه معترض‌اند. اغلب کارگران با قراردادهای یک یا چند ماهه کار می‌کنند و پرداخت دستمزد و حق بیمه آن‌ها از ۲ تا ۱۳ ماه به تعویق افتاده است.

کارگران راه‌آهن ناحیه لرستان گفته‌اند مسئولان شرکت به آن‌ها اجازه تجمع نمی‌دهند. آن‌ها به بایکوت خبری اعتراضات کارگران راه‌آهن در رسانه‌های داخلی نیز انتقاد کرده‌اند.

گفته می‌شود کارگران راه‌آهن دستکم در دو منطقه دیگر در اعتصاب هستند.

کارگران راه آهن هرمزگان نیز از طریق پیامی در رسانه‌های اجتماعی اعلام کرده‌اند از بهمن سال ۹۶ تاکنون دستمزد نگرفته‌اند. مسئولان هر بار به آن‌ها وعده می‌دهند آخر هفته مطالباتشان پرداخت شود اما به آن عمل نمی‌کنند. کارگران راه‌آهن هرمزگان گفته‌اند در صورت ادامه این وضعیت مقابل استانداری تجمع خواهند کرد.

همزمان با اعتصاب کارگران راه‌آهن، مهمانداران شرکت مسافربری رجاء نیز به شرایط کار و عدم امنیت شغلی اعتراض کرده‌اند. مهمانداران که پیش از این در اعتراض به عدم امنیت شغلی اعتصاب و مقابل شرکت حمل و نقل رجاء تجمع کرده بودند، قصد دارند در روزهای آینده مجدداً تجمع اعتراضی برپا کنند.

طی یک هفته اخیر خبرها و تصاویری از اعتصاب و تجمع اعتراضی کارگران راه‌آهن در بیش از ۱۰ شهر منتشر شده است.

POST A COMMENT.