استمرار اعتراض کارگران حمل ونقل خلیج فارس

شماری از کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند که در ادامه اجتماعات اعتراضی روزهای گذشته، بازهم شماری از همکاران آن‌ها در میدان نماز شهر اسلامشهر تجمع کرده‌اند.

بنا به اظهارات کارگران، حدود۵۰۰ کارگر رسمی و روزمزد در این تجمع صنفی حضور دارند.

کارگران مورد نظر می‌گویند: طلب مزدی آن‌ها از یک ماه گذشته؛ در عین حال برخی مزایای شغلی آن‌ها از اردیبهشت سال ۹۵ پرداخت نشده است.

به نقل از کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس، اعتراضات صنفی اخیر آن‌ها از حدود یک سال پیش آغاز شده است؛ اما تا این لحظه مدیران شرکت پاسخ قانع کننده‌ای برای آن‌ها نداشته‌اند.

براساس این اظهارات در شرکت حمل ونقل خلیج فارس ۱۲۸۶ کارگر مشغول کارند که از این تعداد حدود ۴۰۰ نفر در دفتر مرکزی در منطقه اسلامشهر تهران فعال هستند.

کارگران حمل ونقل خلیج فارس رها شده اند/کارفرما پاسخگو نیست

در این زمینه «بابک شاهرخی» رئیس اداره تعاون کار ورفاه اجتماعی شهرستان اسلامشهر با تایید معوقات مزدی کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس در خصوص اعتراض کارگران این واحد خدماتی گفت: کارگران شرکت حمل ونقل خلیج فارس مدتهاست در پیگیری مطالبات خود دست به اعتراض صنفی می‌زنند.

به گفته وی مشکلات شرکت حمل ونقل خلیج فارس وکارگران آن از سال ۹۳ زمانی آغاز شده که این واحد به بخش خصوصی واگذار شد.

او با بیان اینکه کارگران بدنبال مطالبات صنفی و قانونی خود هستند گفت: معوقات مزدی این کارگران از ماه گذشته پرداخت نشده و نزدیک به ۹ ماه است که بخشی از مزایای مزدی کارگران این واحد پرداخت نشده است.

شاهرخی در عین حال گفت: متاسفانه با خبر شدم امروز (دوشنبه ۱۸ دی ماه) پیمانکار آشپزخانه شرکت حمل ونقل خلیج فارس که مسئولیت تامین غذای گرم حدود هزار کار گر این واحد خدماتی را دارد، به دلیل عدم دریافت مطالبات معوقه خود از پختن غذا برای کارگران خوداری کرده است.

POST A COMMENT.