اخباری از اعدام‌ها

اجرای حکم اعدام در ملاءعام یک زندانی در عنبرآباد

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد استان کرمان، از اجرای حکم اعدام در ملاءعام یک زندانی با اتهامات “سرقت، ضرب و جرح و قتل” خبر داد.

به گزارش خبرگزاری میزان، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد از اجرای حکم “قصاص” یکی از زندانیان این شهرستان خبر داد و افزود: “محکوم علیه سوابق و محکومیت های متعدد کیفری از جمله سرقت، ضرب وجرح و قتل در پرونده خود به ثبت رسانده بود”.

یوسف سبحانی با بیان اینکه متهم در آخرین جنایت خود مرتکب قتل یکی از سرمایه گذران این شهرستان شده بود، اظهار داشت: “حکم اعدام (ر.خ) صبح امروز ۲۱شهریور ماه ۱۳۹۶، با حضور اعضای شورای تامین شهرستان در ملاء عام اجرا و این زندانی به دار آویخته شد”.

دادستان عنبرآباد در تشریح جزئیات این خبر ادامه داد: “رسیدگی به این پرونده به جهت اینکه موجب جریحه دار شدن احساسات مردم این منطقه شده بود در دستور کار ویژه دستگاه قضائی قرار گرفت. پرونده در مدت زمان قانونی در مراجع قضایی شهرستان و استان مورد رسیدگی قرار گرفت وپس از تایید حکم قصاص نامبرده در دیوان عالی کشور وصدور اذن اجرای حکم از سوی ریاست قوه قضائیه، صبح امروز حکم محکوم علیه در ملاء عام اجرا گردید”.

سبحانی در خصوص آخرین جنایت محکوم علیه، یادآور شد: “مقتول (کرامت دهدشتی) شامگاه هشتم آبان سال ۹۴ توسط آدم ربایان به سرکردگی (ر.خ) در باغ کشاورزی خود در شهر دوساری ربوده شد و با توجه به مقاومت مقتول مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفت که بر اثر شدت جراحات جان باخت”.

وی تصریح کرد: “پس از ۲۰ روز قاتل به نام (ر.خ) در محل مخفیگاه اش در شهرستان رودبارجنوب شناسایی و دستگیر شده بود”.

دادستان عنبرآباد گفت: “در این رابطه شش متهم در شهرهای مختلف دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان دستگیر و از این تعداد چهار نفر با قرار بازداشت موقت راهی زندان شده بودند”.

دادستان عنبرآباد افزود: “علت و انگیزه اصلی قتل اخاذی و سرقت خودروی لوکس خارجی مقتول بوده است”.

شهرستان عنبرآباد یکی از شهرستانهای استان کرمان است که در جنوب این استان قرار گرفته‌ است.

لازم به یادآوری است سحرگاه امروز، یک زندانی دیگر نیز با اتهام “قتل” در اسلام آبادغربی (یکی از شهرهای استان کرمانشاه) در ملاء عام اعدام شد.

اعدام یک زندانی در ملاعام در اسلام آبادغربی

سحرگاه امروز، یک زندانی با اتهام “قتل” در اسلام آبادغربی (یکی از شهرهای استان کرمانشاه) در ملاء عام اعدام شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، زندانی ۲۷ ساله اسلام آباد غربی صبح امروز سه‌شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۶، در ملاء عام اعدام شد.

این فرد شامگاه اردیبهشت امسال دختری را در اسلام آبادغرب به قتل رسانده بود.

حوالی ساعت ۲۰ شامگاه ۱۲ اردیبهشت۹۶ روبروی بانک رفاه کارگران در مرکز شهر اسلام آبادغرب دونفر خانم (مادر و دختر) توسط جوانی مسلح موردحمله مسلحانه قرار گرفته که دختر در اثر اصابت گلوله در محل به قتل رسید و مادر وی به شدت مجروح شده و با حال وخیم به بیمارستان انتقال یافت.

در تحقیقات مشخص شد، این زندانی خواستگار مقتول بوده که به علت مخالفت‌های دختر و خانواده اش، تصمیم به قتل وی می‌گیرد.

اسلام‌آباد غرب یکی از شهرهای استان کرمانشاه است.

POST A COMMENT.